تبلیغات

خبری خوش از فیفا برای استقلالی‌ها

محرومیت باشگاه‌های ایرانی توسط هیئت رئیسه فدراسیون فوتبال از جذب بازیکنان جدید خارجی با نگرانی تیم‌های پرطرفدار لیگ برتری به ویژه استقلال و پرسپولیس همراه شده است.


مدیران فدراسیون و سازمان لیگ در مصاحبه‌های مختف به صراحت اعلام کرده‌اند باشگاه‌های بدهکار تا وقتی تکلیف پرونده‌های مالی خود در فدراسیون جهانی فوتبال و دادگاه‌های بین المللی را حل نکنند، به هیچ عنوان اجازه جذب بازیکن خارجی ندارند. حتی اگر این باشگاه‌ها با بازیکن خارجی مذاکره و توافق کنند هم قرارداد در سازمان لیگ و هیئت فوتبال ثبت نخواهد شد.
در چنین شرایطی، خبردار شدیم که مدیران باشگاه استقلال تکلیف تمام پرونده‌های حقوقی باز خود در فیفا را روشن کرده‌اند. استقلال که به خاطر پرونده شکایت عادل شیحی همین چند ماه قبل از فعالیت در پنجره نقل و انتقالات نیم فصل محروم شده بود، برای جلوگیری از مواجه شدن با جریمه‌های سنگین‌تر اقدام به تسویه حساب با شاکیان خارجی خود در ماه‌های گذشته کرده است. 
مدیران این باشگاه بعد از تسویه حساب کامل با عادل شیحی مبلغ ۱۷۶ هزار دلار محکوم شده توسط فیفا به خاطر پرونده شکایت هنریک هلمکه را پرداخت کردند تا این پرونده هم رسما مختومه اعلام شود. 
در پرونده لیام ردی هم استقلال در ۱۲ مارس ۲۰۱۵ به پرداخت مطالبات ۸۴ هزار دلاری ردی محکوم شده بود که قبل از صدور حکم مجدد و سنگین‌تر روی این پرونده، مبلغ مورد نظر به حساب اعلام شده واریز و این پرونده هم مختومه شد. 
تنها بدهی باقی مانده باشگاه استقلال به بازیکنان خارجی مربوط به شکایت جی لوید ساموئل معروف است که حکم ۳۵۰ هزار دلاری علیه باشگاه استقلال از ارکان قضایی بین المللی دریافت کرده بود. طبق توافقات صورت گرفته توسط وکلای حقوقی استقلال با ساموئل قرار بر این شد که مطالبات این بازیکن در سه قسط پرداخت شود. 
در حال حاضر دو قسط تعیین شده پرداخت شده است و استقلالی‌ها حدود یک ماه دیگر طبق زمان‌بندی باید مبلغ ۱۰۰ هزار دلار دیگر به ساموئل پرداخت کنند تا این پرونده هم رسما مختومه شود. 
استقلال البته یک پرونده بار دیگر در فیفا هم دارد که مربوط به شکایت این باشگاه از پروپییچ است. در حال حاضر استقلالی‌ها در این پرونده به شاکی این مهاجم تبدیل شده اند و از طریق یک وکیل ایتالیایی پرونده را دنبال می‌کنند که نتیجه آن حدود یک سال دیگر مشخص خواهد شد. 
به این ترتیب با پرداخت قسط آخر ساموئل تمام پرونده‌های استقلال در مراجع بین المللی مختومه می‌شود و این باشگاه محدودیتی برای جذب بازیکن خارجی جدید نخواهد داشت. 
پندار توفیقی معاون اقتصادی و دبیرهیئت مدیره باشگاه استقلال با تایید این اخبار گفت: در این مدت بیش از ۴ میلیارد تومان هزینه مختومه شدن پرونده‌های خارجی باشگاه شد. با توجه به محرویمت قبلی که از سوی فیفا برای استقلال در نظر گرفته شد، تسویه حساب با شاکیان به اولویت اصلی باشگاه تبدیل شد و در این مدت پول طلب‌کاران خارجی پرداخت شد و فقط یک قسط ۱۰۰ هزار دلاری از شکایت ساموئل باقی مانده که تامین اعتبار آن در حال انجام شدن است تا یک ماه دیگر این پول به حساب ساموئل پرداخت شود. 
توفیقی درباره مصوبه هیئت رئیسه فدراسیون فوتبال درباره ممنوعیت باشگاه‌هایی که در فیفا پرونده دارند از جذب بازیکن خارجی هم اظهار داشت: باشگاه استقلال با تمام شاکیان خود تسویه حساب کرده است و جا دارد به هواداران خودمان اعلام کنیم که هیچ محدودیتی برای استقلال در جذب بازیکن خارجی در نقل و انقالات تابستانی وجود ندارد و مصوبه فدراسیون شامل استقلال نخواهد شد. تا کنون بیش از ۸۰ درصد قرارداد بازیکنان تیم هم پرداخت شده است و تمام تلاش مدیریت باشگاه این است که در آرامش کامل، تیمی قدرتمندو آماده را راهی مسابقات فصل جدید لیگ برتر کند.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار

داغ ترین اخبار