تبلیغات

ذوق‌زدگی "الجبیر" از سفر تر

ساعاتی پس از اعلام برنامه «دونالد ترامپ» رئیس‌جمهور آمریکا برای سفر به خاورمیانه و دیدار با مقامات اسرائیلی و سعودی، وزیر خارجه عربستان شادی خود از این سفر را با رسانه‌های عربستان به اشتراک گذاشت.

جبیر در مصاحبه با خبرگزاری رسمی سعودی (واس) گفته که دیدار ترامپ از کشورش، از هر نظر «تاریخی» خواهد بود.

ترامپ بناست روز 2 خرداد برای رایزنی با مقامات سعودی به ریاض سفر کند؛ گفته شده که تقابل با ایران، از جمله محورهای مذاکرات طرفین در این سفر خواهد بود.

عادل جبیر به حمایت‌های دولت ترامپ از عربستان و نحوه جبران این حمایت‌ها پرداخت و گفت: «از روز اولی که ترامپ وارد کاخ سفید شد، شاهد افزایش حمایت‌های آمریکا از عملیات خود در یمن بودیم؛ از ایجاد مناطق عاری از تنش در سوریه استقبال می‌کند البته هنوز منتظر دریافت جزئیات این طرح پس از اتمام مذاکرات آستانه هستیم.»

وزیر خارجه عربستان به دیگر اقدامات دولت صد و چند روزه ترامپ برای حمایت موثر از سعودی‌ها هم اشاره کرد و گفت: «ترامپ گام‌هایی برای راضی کردن کنگره به فروش موشک‌های هدایت‌شونده به عربستان برداشته است.»

عربستان قصد دارد 15 هزار قبضه موشک ضدتانک «تاو» از شرکت «رِی‌تئون» آمریکا بخرد؛ قراردادی به ارزش 1.1 میلیارد دلار که پنتاگون هم آن را تأیید کرده و حالا فقط معطل تأییدیه نمایندگان کنگره است.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار

داغ ترین اخبار