تبلیغات

فضیلت های نیمه شعبان و روزه گرفتن در این روز مبارک

فضیلت های نیمه شعبان و روزه گرفتن در این روز مبارک فضیلت هاي نیمه شعبان و روزه گرفتن در این روز مبارک 

روزه گرفتن در نیمه شعبان ثواب بسیار دارد،این روز در زمین بسیار مبارک هست و برای آن فضائل بسیاری نقل شده هست که در زیر شرح آن را مرور میکنیم. 

*امام صادق علیه السلام در این باره فرموده هست: “کسی که روز اول ماه را روزه بگیرد، حتما وارد بهشت می‌شود. و کسی که دو روز را روزه بگیرد خداوند در هر شب و روزی «به چشم رحمت» به او می نگرد و در بهشت هم به این نگاه ادامه می‌دهد. و کسی که سه روز روزه بگیرد، با خداوند در عرش و بهشت او دیدار می‌کند.”

*امیرالمومنین علیه السلام فرموده هست: “در هر پنجشنبه شعبان آسمان ها زینت شده و آنگاه فرشتگان عرض میکنند: خدای ما! روزه داران شعبان را ببخش و بیامرز و دعایشان را اجابت فرما. بنابراین کسی که دو رکعت نماز بجا آورد که در هر رکعت سوره فاتحه را یک‌بار و قل هو الله احد را صد بار بخواند و بعد از درود دادن صد بار بر پیامبر صلی الله وعلیه واله وسلم درود فرستد،

خداوند تمام خواسته هاي دینی و دنیایی وی را بر آورده می فرماید. و کسی که یک روز آن را روزه بگیرد، خداوند بدن وی را بر آتش حرام میکند.”

درمورد روزه سه روز آخر ماه شعبان گفته شده هست:
روزه این سه روز برای کسی که تمام این ماه را روزه نگرفته، فضیلتی دارد که سزاوار نیست مراقب آن را ترک کند. از امام صادق علیه السلام روایت شده هست: “کسی که سه روز آخر شعبان را روزه گرفته و آن را به ماه رمضان وصل کند، خداوند روزه دو ماه پی درپی برای او می‌نویسد.”

در ماه شعبان امام زین العابدین «علیه السلام» اصحاب خود را جمع میکرد و می فرمود: یاران من! می‌دانید این چه ماهی هست؟ این ماه شعبان هست که رسول خدا «صلی الله علیه و آله» می فرمود: شعبان ماه من هست، پس در آن روزه بگیرید به دلیل محبت و دوستی پیامبرتان و برای تقرب به پروردگارتان،به همان خدایی که جان علی بن الحسین در دست اوست

از پدرم حسین بن علی«علیه السلام» شنیدم که امیرالمومنین علیه السلام می فرمود: هر که به دلیل محبت پیامبر و برای تقرب به خدای عزوجل ماه شعبان را روزه بدارد، خداوند وی را دوست خواهد داشت و به کرامتش در روز رستاخیز نزدیک خواهد کرد و بهشت را بر او واجب خواهد گردانید.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار

داغ ترین اخبار