تبلیغات

آپارتمان‌های زیر قیمت میانگین در تهران

مجموعه: اخبار اقتصادی و بازرگانی تاریخ انتشار : دوشنبه, ۲۵ اردیبهشت ۱۳۹۶ ۱۰:۱۸

حدود سه پنجم معاملات آپارتمان‌های مسکونی در تهران طی هفته‌های نخست سال جدید، با قیمتی کمتر از متوسط قیمت هر مترمربع در تهران فروخته شده است. 

به گزارش دنیای اقتصاد؛بررسی سامانه اطلاعات بازار املاک ایران نشان می‌دهد سهم آپارتمان‌های با قیمت مناسب و کمتر از نرخ میانگین آپارتمان در تهران بسیار زیاد و بیش از ۶۰ درصد است و در مقابل، معاملات آپارتمان‌های لوکس و گران‌قیمت سهم کمتری را به خود اختصاص داده است. متوسط قیمت هر مترمربع آپارتمان مسکونی در شهر تهران در حال حاضر سه میلیون و ۳۷۰ هزار تومان است. نگاهی به معاملات فروردین و اردیبهشت ماه این گزاره را تایید می‌کند که در بیش از نیمی از مناطق ۲۲ گانه تهران، آپارتمان زیر قیمت میانگین مذکور وجود دارد که می‌تواند به انواع تقاضای مصرفی پاسخ دهد.

اگر از شرط سنی بگذریم، حتی در منطقه یک هم ممکن است واحدهای مسکونی کهنه‌ساز در طبقات بالای ساختمان بدون آسانسور در این بازه قیمتی پیدا شود؛ اما برای تملک آپارتمان زیر ۱۰ سال بهتر است صرفا مناطق ۴، ۵، ۷، ۸، ۹، ۱۰ و نیز مناطق ۱۱ تا ۲۲ را جست‌وجو کنید تا زودتر نتیجه بگیرید.

اما کسانی که اصرار دارند با رعایت این سقف قیمتی، آپارتمان نوساز و کلیدنخورده تملک کنند، بهتر است مناطق نیمه جنوبی تهران را جست‌وجو کنند. هر چند در برخی از محله‌های مناطق منتهی‌الیه شرقی و غربی تهران (۴ و ۲۲) نیز آپارتمان «نوساز» در این بازه قیمتی قابل جست‌وجو است. به‌عنوان مثال در محلات حکیمیه، ازگل، بخش‌هایی از تهرانپارس و مجیدیه‌جنوبی می‌توان فایل‌هایی را جست‌وجو کرد که به رغم نوساز بودن در کانال چهار میلیون تومان و اغلب زیر چهار میلیون و ۳۷۰ هزار تومان در هر مترمربع قیمت‌گذاری شده‌اند. در برخی از شهرک‌های منطقه ۲۲ نیز فایل‌های این محدوده قیمتی به‌وفور قابل مشاهده است که با توجه به دسترسی نسبتا دشوار در مقایسه با دیگر شهرک‌ها و محله‌های منطقه ۲۲، به شکل مناسب‌تری قیمت‌گذاری شده‌اند.

  اخبار اقتصادی,خبرهای  اقتصادی , قیمت  آپارتمان‌

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار

داغ ترین اخبار