تبلیغات

مکرون، نخستین رئیس‌جمهور فرانسوی که سربازی نرفته است!

خبرگزاری روسی اسپوتنیک در گزارشی اعلام کرد رئیس جمهور جدید فرانسه، نخستین رئیس جمهور در این کشور است که خدمت اجباری سربازی را نگذرانده است.

در این گزارش آمده است: امانوئل مکرون، فرمانده کل این کشور متولد 21 دسامبر سال 1977، نخستین رئیس جمهوری است که به خدمت سربازی نرفته و از هیچ تخصص نظامی برخوردار نیست.
طبق اعلام اسپوتنیک، مکرون از آخرین نسلی از فرانسوی هاست که باید به خدمت سربازی اعزام می شدند. خدمت اجباری سربازی در سال 1996 برای تمامی فرانسوی هایی که پس از 31 دسامبر سال 1978 متولد شده بودند، متوقف شد. در واقع در مدت پایان دوره انتقالی سربازی اجباری به سربازی داوطلبانه، شمار اندکی از جوانانی که در سال 1977 متولد شده بودند، به خدمت نظامی فراخوانده شدند.
همچنین مکرون می توانست در سال 2002 و به هنگام تحصیل در مدرسه ملی مدیریت "ENA" از افراد داوطلب برای خدمت در ارتش شود؛ اما او آن زمان نمی دانست پس از گذشت 15 سال رئیس جمهور فرانسه خواهد شد.
برخی از ناظران معتقدند این مسأله تأثیری بر اداره کشور از سوی وی ندارد؛ اما شماری دیگر بر این باورند فرانسه از قوی‌ترین کشورهای جهان به حساب می آید و وارد بسیاری از جنگ های داخلی در مبارزه با تروریسم شده که لازمه آن اقدامات ارتش است. همچنین طبق عقیده این گروه، نیروهای فرانسه در خارج از مرزهای خود نیز در شمار نیروهای حافظ صلح و یا ناتو در مسأله مبارزه با تروریسم در سوریه بوده و این مسأله نیازمند داشتن پیشینه‌ای نظامی است.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار

داغ ترین اخبار