تبلیغات

واکنش "نتانیاهو" به عدم انت

«بنیامین نتانیاهو» نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی روز پنج‌شنبه به تصمیم دولت آمریکا به ادامه عدم انتقال سفارت این کشور به قدس اشغالی، واکنش نشان داد.

در بیانیه دفتر نتانیاهو عنوان شده است که عدم انتقال سفارتخانه‌ها به قدس «صلح را بیش از پیش دور از دسترس قرار می‌دهد، چراکه در این توهم فلسطینی‌ها می‌دمد که ملت یهود و دولت یهود ارتباطی با اورشلیم (قدس اشغالی) ندارند.»

نتانیاهو تصمیم دولت آمریکا را «مایه تأسف» توصیف کرده، اما گفته «قدردان» اظهار لطف «دونالد ترامپ» رئیس‌جمهور آمریکا است.

بر اساس قانونی که در سال ۱۹۹۵ در کنگره آمریکا تصویب شد، دولت این کشور موظف است سفارت آمریکا را از تل‌آویو به قدس منتقل کند. با این حال، این حق به دولت اعطا شده که در صورتی که این مسئله را در تناقض با امنیت ملی آمریکا بداند، انتقال سفارت را ۶ ماه به تعویق بیاندازد.

از زمان تصویب این قانون، تاکنون تمام روسای جمهور آمریکا هر ۶ ماه این مصوبه را تعلیق کرده و انتقال سفارت را به تعویق انداخته‌اند.

«دونالد ترامپ» رئیس‌جمهور آمریکا در طول رقابت‌های انتخاباتی برای جلب حمایت اسرائیل وعده داده بود در اسرع وقت سفارت آمریکا را به قدس منتقل کند.

با این حال، آنطور که رسانه‌های آمریکایی می‌گویند، رایزنی او با سران کشورهای اسلامی و هشدار کارشناسان نسبت به تبعات این کار، او را فعلا از عمل به این وعده انتخاباتی واداشته است.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار

داغ ترین اخبار