تبلیغات

مبلغ رضایتنامه شجاعیان برای انتقال به استقلال مشخص شد

گسترش‌فولاد برای انتقال هافبک خود به استقلال تهران مبلغ سنگینی را برای صدور رضایتنامه این بازیکن تعیین کرد.

این روزها در مورد انتقال داریوش شجاعیان از گسترش‌فولاد به استقلال اخبار زیادی منتشر می‌شود و این در حالی است که به صورت رسمی باشگاه گسترش‌فولاد برای انتقال هافبک خود به استقلال تهران مبلغ سنگینی را برای صدور رضایتنامه این بازیکن تعیین کرده است.

بر همین اساس هوشنگ نصیرزاده مدیرعامل گستر‌ش‌فولاد گفت: هر بازیکن در فوتبال بین المللی که دارای قرارداد با یک باشگاه حرفه‌ای است، در صورتی که قصد جدا شدن داشته باشد باید دو برابر مبلغ قرارداد خود را به حساب باشگاه واریز کند تا بتواند قراردادش را فسخ کند.

وی ادامه داد:‌چون این موضوع در فوتبال ایران هنوز شناسایی نشده، برخی افراد که با این دیدگاه حرفه‌ای آشنایی ندارند تصور می‌کنند که این شرایط نوعی سنگ‌اندازی برای انتقال بازیکنان است. از طرف دیگر ماده 18 که اخیرا به آئین‌نامه نقل و انتقالات فیفا اضافه شده معتقد است که باشگاه و بازیکن می‌توانند قراردادی تحت عنوان حق اقتصادی امضا کنند که در صورت انتقال بازیکن مذکور به باشگاه‌های دیگر، بازیکن فوق تا چندین سال به باشگاه پرورش دهنده خود مبالغی را پرداخت کند.

نصیرزاده افزود:‌این در حالی است که بازیکنان فقط به دریافت مبلغ قرارداد خود رجوع می‌کنند و طوری در فوتبال ایران جا افتاده که فقط باید بازیکن از باشگاه پول بگیرد و پول گرفتن باشگاه از بازیکن نوعی تجارت غیرمتعارف در اینجا محسوب می‌شود. در حالی که آداب بین المللی حاکی است برای مثال وقتی داریوش شجاعیان با قرارداد 850 میلیونی قصد جدایی دارند باید یک میلیارد و 700 میلیون برای باشگاه واریز کند تا قراردادش فسخ کند. این یک قاعده بین المللی است و در تمام کشورهای صاحب نام امری مرسوم.

وی در پایان گفت: اتفاقا بر همین دلیل بازیکنان بین المللی برای اینکه بتوانند به راحتی جدا شوند مبلغ قرارداد خود را در حد متعارف نگه می‌داند تا مجبور نشوند مبلغ گزافی را به باشگاه برای فسخ قراردادشان پرداخت کند.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار

داغ ترین اخبار