تبلیغات

تزئین حصارها با زباله، روش منحصربه فرد نیوزیلندی‌ها

برترین‌ها: نیوزیلندی‌ها یک روش منحصربفرد در دورریختن زباله هایشان دارند، آن‌ها زباله ها را روی حصارهای شهر آویزان می‌کنند! چکمه، مسواک، دوچرخه و هرچیز دیگری که عمر مفیدش به پایان رسیده باشد از نرده و حصارهای کنار جاده‌ها آویزان می‌شود. تا جایی که اکنون حصار‌ها به یک جاذبه توریستی تبدیل شده و توجه مردم جهان را به سوی خود جلب می‌کنند.

تزئین حصارهای شهر با زباله، روش منحصربه فرد نیوزیلندی‌ها 


به طور مثال حصار مسواک در یک جاده روستایی آرام با فاصله نیم ساعت از همیلتون قرار دارد. حصارهای کنار جاده با صد‌ها مسواک با رنگ‌های مختلف تزئین شده اند. خالق این جاذبه در «Te Pahu» یک مرد محلی به نام گریم کرنز است. ابتدا این حصار به آرامی رشد می‌کرد و دوستان و بازدیدکنندگان مسواک‌های خود را به آن اضافه می‌کردند. اما هر چه شهرت آن بیشتر می‌شد، مردم شروع به اهدای مسواک هایشان از سراسر کشور و حتی خارج از کشور کردند. مسواک هلن کلارک، نخست وزیر سابق نیوزلند نیز در این حصار آویزان است.

تزئین حصارهای شهر با زباله، روش منحصربه فرد نیوزیلندی‌ها 


بسیاری از نیوزیلندی‌ها هم دوست دارند نرده هایشان را با صندل های لاانگشتی تزئین کنند که آن را جندل می‌نامند. این نام در اصل یک برند تجاری است که توسط موریس یوک ثبت شده که گفته می‌شود این طراحی معروف را ثبت کرده است. جندل‌ها اکنون نوعی نماد ملی در نیوزیلند به حساب می‌آیند.

تزئین حصارهای شهر با زباله، روش منحصربه فرد نیوزیلندی‌ها تزئین حصارهای شهر با زباله، روش منحصربه فرد نیوزیلندی‌ها تزئین حصارهای شهر با زباله، روش منحصربه فرد نیوزیلندی‌ها تزئین حصارهای شهر با زباله، روش منحصربه فرد نیوزیلندی‌ها تزئین حصارهای شهر با زباله، روش منحصربه فرد نیوزیلندی‌ها تزئین حصارهای شهر با زباله، روش منحصربه فرد نیوزیلندی‌ها تزئین حصارهای شهر با زباله، روش منحصربه فرد نیوزیلندی‌ها تزئین حصارهای شهر با زباله، روش منحصربه فرد نیوزیلندی‌ها تزئین حصارهای شهر با زباله، روش منحصربه فرد نیوزیلندی‌ها تزئین حصارهای شهر با زباله، روش منحصربه فرد نیوزیلندی‌ها 


در این دیوار بتنی صد‌ها اسباب بازی جاسازی شده است. این دیوار توسط یکی از ساکنان محلی به نام فای یونگ در سال ۱۹۹۷ ایجاد شد که یک ماشین اسباب بازی بیرون خانه اش پیدا کرد و آن را بالای یک دیوار بتنی گذاشت تا بچه آن را پیدا کند، اما وقتی کسی سراغ اسباب بازی نیامد و اسباب بازی افتاد، آن را با سیمان روی دیوار چسباند. بعد از آن بچه‌های دیگر هم از او خواستند اسباب بازی هایشان را به دیوار اضافه کند. امروزه این دیوار ۲۰ متر طول دارد.

تزئین حصارهای شهر با زباله، روش منحصربه فرد نیوزیلندی‌ها تزئین حصارهای شهر با زباله، روش منحصربه فرد نیوزیلندی‌ها 

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار

داغ ترین اخبار