تبلیغات

سومین جمعه خشم فلسطینیان رنگ خون گرفت

در سومین جمعه خشم فلسطینیان، نظامیان رژیم صهیونیستی، دو جوان فلسطینی را در نوار غزه به ضرب گلوله به شهادت رساندند.به گزارش دنیا الوطن، شهروندان فلسطینی برای سومین جمعه متوالی، پس از اقامه نماز برای محکوم کردن اقدام اخیر دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا درخصوص قدس به خیابان ها آمدند که «زکریا الکفارنه» (24 ساله) که از جمله شرکت‌کنندگان در تظاهرات (جمعه) بود، به ضرب گلوله نظامیان صهیونیست در نوار غزه به شهادت رسید.

وزارت بهداشت فلسطین اعلام کرد گلوله صهیونیست‌ها به سینه این جوان در «جبالیا» واقع در شمال غزه اصابت کرده و منجر به شهادت او شده است.

یک شهروند فلسطینی دیگر نیز لحظاتی قبل در غزه به شهادت رسید.

درگیری معترضین با صهیونیست ها تاکنون ۴۰ زخمی برجای گذاشته است. نظامیان صهیونیست از گازهای سمی برای متفرق کردن شهروندان فلسطینی استفاده و همچنین به روی معترضین تیراندازی می کنند.

نمازگزاران فلسطینی پس از نماز جمعه در مسجدالاقصی از سمت باب العمود خارج شدند و تظاهرات را آغاز کردند.

این تظاهرات در شهرهای مختلف کرانه باختری مانند قلقیلیه، بیت لحم و الخلیل نیز برگزار شد.

در برخی مناطق فلسطینی همچون قدس و بیت لحم میان تظاهرات کنندگان و نظامیان صهیونیست درگیری ایجاد شده است و صهیونیست ها برای متفرق کردن معترضین از گاز اشک آور استفاده کرده اند.

دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا چند هفته پیش اعلام کرده بود که قصد دارد سفارت آمریکا را به بیت المقدس منتقل کند و آن را به عنوان پایتخت اسرائیل معرفی کند.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار

داغ ترین اخبار