تبلیغات

معرفی برندهای پرفروش کامپیوتر در سال 2017، اپل چهارم شد

سیستم عامل مک اپل از محبوبیت کمتری نسبت به ویندوز برخوردار است، ولی این امر از فروش محصولات مبتنی بر این سیستم عامل جلوگیری نمی کند. در سال 2017 این شرکت کوپرتینویی موفق به فروش 20 میلیون کامپیوتر مک شد.


در حالی که سیستم عامل ویندوز بدون هیچ شکی در دنیای کامپیوترها حکمفرمایی می کند، اپل به توسعه سیستم عامل مک ادامه می دهد. بر اساس گزارشی که توسط IDC و گارتنر انتشار یافته، اپل در سال 2017 موفق به فروش 20 میلیون کامپیوتر مک شده است. این رقم را می توان یک موفقیت برای اپل به حساب آورد.

اپل با فروش 20 میلیون کامپیوتر مک، به عنوان چهارمین شرکت در زمینه فروش کامپیوتر در سال 2017 شناخته می شود. بر اساس گفته اپل، این شرکت در سال 2017 نزدیک به 7.6 درصد از کامپیوترهای فروخته شده در سطح جهان را عرضه کرده است؛ بدین ترتیب اپل بعد از شرکت های اچ پی با 22.7 درصد، لنوو با 21.1 درصد و دل با 16.1 درصد، در رده چهارم قرار می گیرد.

در زمینه فروش کامپیوتر در سال 2017، شرکت های تایوانی ایسر و ایسوس در رده های پایین تری نسبت به اپل قرار می گیرند. در این سال شرکت های ایسر و ایسوس به ترتیب سهمی برابر با 6.8 و 6.6 درصد داشتند.
علاوه بر سهم نسبتا بالای اپل در بازار کامپیوترها، این شرکت رشد بسیار مناسبی را در سال 2017 نیز تجربه کرده است. در این سال اپل رشدی برابر با 5.9 درصد داشته که آن را در مقام دوم در این زمینه قرار می دهد. بیشترین رشد در سال 2017 متعلق به شرکت اچ پی بوده به طوری که این شرکت آمریکایی رشدی برابر با 8.2 درصد داشته است.

سال گذشته اپل از آیمک پرو رونمایی کرد (سیستم ضد سرقت iMac Pro مجهز به ارتباط همراه خواهد بود). این کامپیوتر که برای افراد بسیار حرفه ای طراحی شده، هزینه بالایی را از خریدار نیز طلب می کند.

انتظار می رود امسال اپل نسخه بروز شده مک پرو را معرفی و عرضه کند.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار