آخرین وضعیت آب و هوای کشور دوشنبه 25 دی 1396

تبلیغات

آخرین وضعیت آب و هوای کشور دوشنبه 25 دی 1396

آخرین وضعیت آب و هوای کشور دوشنبه 25 دی 1396

آخرین وضعیت آب و هوای کشور دوشنبه 25 دی1396

براساس تحلیل نقشه‌های هواشناسی سامانه بارشی که از مناطق شمال غرب وارد کشور شد و با همراهی جریان شمالی سبب تشدید بارش ها در سواحل غربی دریای خزر و به سبب فعالیت این سامانه بارش برف و باران در شمال غرب، البرز غربی و به شکل ضعیف تری بخش‌هایی از غرب کشور و ارتفاعات زاگرس مرکزی پیش‌بینی می‌شود.

از اواسط روز دوشنبه با حرکت سامانه به سمت شرق به‌تدریج از شدت بارش در مناطق شمال غرب کاهش یافته و بارش برف افزون بر مناطق فوق، البرز مرکزی، شرقی و شمال شرق کشور وبارش باران سواحل شرقی دریای خزر را در بر می گیرد و بارش پراکنده باران و برف در استان‌های واقع در جنوب البرز و ارتفاعات زاگرس مرکزی نیز پیش‌بینی می‌شود.

همچنین در روز دوشنبه در اکثر مناطق نیمه جنوبی کشور پدیده غالب، وزش باد شدید خواهد بود، از اینرو خیزش گرد و خاک در پاره‌ای از این مناطق دور از انتظار نیست و روز سه شنبه بارش پراکنده و مه آلودگی در سواحل دریای خزر و خراسان شمالی ادامه خواهد داشت و از بعدازظهر از میزان بارش ها در این مناطق کاسته می‌شود.

روز چهارشنبه مجددا شرایط برای بارش های پراکنده در مناطق شمال غرب کشور و سواحل غربی دریای خزر، البرز مرکزی و تا حدی البرز شرقی و استان‌های واقع در جنوب البرز وجود دارد.

از دوشنبه تا صبح پنج شنبه نیمه شمالی کشور کاهش محسوس دما بین 5 تا 10 درجه پیش بینی می شود و روزهای سه شنبه و چهارشنبه کاهش دما در نیمه جنوبی کشور3 تا 6درجه خواهد بود.

آخرین وضعیت آب و هوای کشور دوشنبه 25 دی1396 آخرین وضعیت آب و هوای کشور دوشنبه 25 دی1396 آخرین وضعیت آب و هوای کشور دوشنبه 25 دی1396 آخرین وضعیت آب و هوای کشور دوشنبه 25 دی1396

آخرین وضعیت آب و هوای کشور دوشنبه 25 دی1396

آخرین وضعیت آب و هوای کشور 25دی

 

loading...

loading...

tweet

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار

داغ ترین اخبار