تبلیغات

طرز تهیه‌ی مربای پرتقال

امروز تصمیم داریم شما را با شیوه‌ی تهیه‌ی یک نوع مربای خوش طعم آشنا کنیم. برای آشنایی با روش تهیه و مواد اولیه‌ی این مربای خوشمزه، با ما همراه باشید.

طرز تهیه‌ی مربای پرتقالاختصاصی تابناک باتو؛ امروز تصمیم داریم شما را با شیوه‌ی تهیه‌ی یک نوع مربای خوش طعم آشنا کنیم. برای آشنایی با روش تهیه و مواد اولیه‌ی این مربای خوشمزه، با ما همراه باشید.طرز تهیه‌ی مربای پرتقال

مواد لازم:

پرتقال: یک کیلو

آب پرتقال: یک پیمانه

آب: دو پیمانه

آب لیمو: یک پیمانه

شکر: یک و نیم کیلو

طرز تهیه:

پرتقال‌ها را ضخیم‌تر از معمول، پوست می‌گیریم به گونه‌ای که فیله‌ی پرتقال مشخص شود. سپس آن‌ها را باز کرده و پوسته‌های داخلی را نیز کاملا از پرتقال جدا و به قطعات کوچکی تقسیم می‌کنیم.

آب را روی پرتقال‌ها ریخته و دو ساعت آنها را کناری قرار می‌دهیم.

پس از گذشت این زمان، ظرف حاوی پرتقال‌ها را روی حرارت ملایم قرار داده و آب پرتقال را به آن می‌افزاییم. حدود نیم ساعت اجازه می‌دهیم تا پرتقال‌ها کاملا روی حرارت، نرم شوند.

شکر و آبلیمو را به پرتقال‌ها اضافه کرده و 15 دقیقه‌ی دیگر، مربا را روی حرارت قرار می‌دهیم. در این فاصله باید مربا را دایم هم بزنیم.

پس از گذشت این زمان، حرارت را خاموش کرده و اجازه می‌دهیم تا مربا کمی خنک شود. مربای ما آماده است؛ آن را در ظرفی شیشه‌ای ریخته، در ظرف را می‌بندیم و داخل یخچال نگهداری می‌کنیم.

ترجمه و تنظیم: تابناک باتو

منبع: mawdoo3

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار

داغ ترین اخبار