قطع انگشت کرایه عبور مردم ابراهیم آباد؛ ” دست‌های بریده” به پل می‌رسد+تصاویر

تبلیغات

قطع انگشت کرایه عبور مردم ابراهیم آباد؛ ” دست‌های بریده” به پل می‌رسد+تصاویر

کد خبر: 223181تاریخ انتشار : ۲۲:۲۲:۵۲ - پنج شنبه ۳۰ فروردین ۱۳۹۷

روستای ابراهیم آباد معمولان را کمتر کسی در لرستان و شاید ایران نشناسد، روستایی در روبروی شهر معمولان که با انگشتان قطع شده مردمش شناخته شده است چرا که مردمانش با وسیله‌ای به نام “گرگر”رفت وآمد می‌کنند.

خبرگزاری تسنیم نوشت : فاصله این روستا با شهر معمولان کمتر از یک کیلومتر و با استفاده از جاده حدود چهار کیلومتر است که مردم کشاورز این روستا برای هر بار تردد با ماشین باید حدود ده هزار تومان کرایه بدهند.

www.dustaan.com قطع انگشت کرایه عبور مردم ابراهیم آباد؛ دست‌های بریده به پل می‌رسد+تصاویر

مردمی که غمی کهنه در سینه دارند و برای هربار سوال پرسیدن از آنها درباره گرگر سفره دلشان را پهن می‌کنند واز انگشتان قطع شده اهالی این روستا گرفته تا ماندن دانش آموزان ابتدایی که ساعت‌ها داخل گرگر در بالای کشکان معلق ماندند.

در قرنی که کشورهای جهان و حتی استان‌های هم جوار لرستان به دنبال کسب تکنولوژی‌های روز دنیا و زیر ساخت‌ها و راه‌های ارتباطی متعدد هستند، مردم روستای ابراهیم آباد معمولان باید برای عبور از رودخانه خروشان کشکان با هزار ترس و لرز از قطع نشدن انگشتانشان  از” گرگر ” استفاده کنند و از رودخانه عبور  کنند و این در حالیست که تاکنون این وسیله خطرناک انگشتان حدود ۱۰۰ نفر از اهالی را بریده و آنها را قطع عضو کرده است که این خود هزینه‌های جبران ناپذیری برای اهالی این روستا در پی داشته است.

www.dustaan.com قطع انگشت کرایه عبور مردم ابراهیم آباد؛ دست‌های بریده به پل می‌رسد+تصاویر

مشکلات روستای ابراهیم آباد برای عبور و قطع انگشتان برخی از اهالی این منطقه سبب شد تا خبرگزاری تسنیم لرستان بارها در گزارش‌های مختلفی  از جمله ” قطع انگشت “کرایه عبور روستائیان محروم لرستان با گرگر” و “مردمی با انگشتان بریده در لرستان، سفری که کرایه‌اش قطع عضو است” سعی کرد این موضوع را به گوش مسئولان ارشد استان برساند که پس از انتشار گزارش‌های متعدد خبرگزاری تسنیم از وضعیت عبور و مرور مردم روستای ابراهیم آباد معمولان و بازخورد آن در رسانه‌ها و کانال‌های خبری مسئولان اعتباری برای تکمیل پل ابراهیم آباد در نظر گرفتند و امروز نیز بار دیگر به این موضوع پرداختم تا اظهارات اخیر مردم و مسئولان را بشنویم.

کوشکی یکی از اهالی روستای ابراهیم آباد معمولان ضمن تقدیر از خبرگزاری تسنیم برای پیگیری مشکل این روستا اظهار داشت: هیچ مسئولی تاکنون برای پیگیری مشکل مردم روستای ابراهیم آباد به این روستا مراجعه نکرده است و مردم و دانش آموزان همچنان از گرگر برای عبور از رودخانه کشکان استفاده می‌کنند؛ هیچ گوش شنوایی برای شنیدن صدای مردم این منطقه در بین مسئولان نیست وم ردم این روستا باید تا مدت‌ها از این وسیله خطرناک  استفاده کنند.

www.dustaan.com قطع انگشت کرایه عبور مردم ابراهیم آباد؛ دست‌های بریده به پل می‌رسد+تصاویر

زخمی شدن دست کودک پیش دبستانی بر اثر استفاده از گرگر

ایمان کوشکی یکی دیگر از اهالی ابراهیم آبادبه خبرنگار تسنیم در پلدختر گفت: یک دانش آموز پیش دبستانی که همراه خانواده خود سوار بر گرگر برای عبور از رودخانه کشکان بودند بر اثر تماس دست با سیم تیز گرگر دستش زخمی وروانه بیمارستان شد و دستش بخیه وپانسمان شد.

امین فرخ نژاد رئیس راه وشهرسازی پلدختر به خبرنگار تسنیم گفت: در حال حاضر پروژه ساخت پل ابراهیم آباد معمولان تعطیل است که قرار بود اعتبار برای آن تخصیص دهند که شروع به فعالیت کند که اعتبار ندادند و تاکنون دو میلیاردتومان برای ساخت پل ابراهیم آباد هزینه شده و این پروژه ۷۲درصد پیشرفت فیزیکی دارد برای تکمیل و به بهربرداری رسیدن آن نیز یک میلیارد تومان دیگر اعتبار نیاز است.

www.dustaan.com قطع انگشت کرایه عبور مردم ابراهیم آباد؛ دست‌های بریده به پل می‌رسد+تصاویر

پل ابراهیم آباد نیازمند یک میلیارد تومان اعتبار

نعمت‌الله دستیاری فرماندار پلدختر در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در پلدختر اظهار داشت: سال ۸۵ کلنگ احداث یک پل عابر در معمولان به زمین زده شد و بنا بود پلی احداث شود تا جایگاه گرگر باشد ولی سال ۹۴ طرح پل عابررو به ماشین‌رو تبدیل شد و از سال ۹۴ اقدامات جدی و اساسی برای ساخت پل ابراهیم‌آباد آغاز شد؛ پیشرفت فیزیکی پل ابراهیم‌آباد ۸۰ درصد است و تاکنون یک و نیم میلیارد تومان اعتبار برای آن هزینه شده است.

وی افزود: در سال ۹۶ یک میلیارد اعتبار برای پل ابراهیم‌آباد مصوب شده که ۵۵۰میلیون آن تخصیص یافته است از طرفی دولت با همه مشکلات و مسائلی که دارد اهتمام ویژه‌ای برای تکمیل پروژه‌های عمرانی نیمه‌کاره دارد.

www.dustaan.com قطع انگشت کرایه عبور مردم ابراهیم آباد؛ دست‌های بریده به پل می‌رسد+تصاویر

فرماندار پلدختر با بیان اینکه پنج پایه قوی و عرشه فلزی پل ابراهیم‌آباد نصب شده است و یکبار هم سیل پایه‌های این پل را تخریب کرده و به یک مطالبه عمومی تبدیل شده است عنوان کرد: امسال ۳۶۰میلیون تومان تخصیص صدر در صدی دارد ودر جلسه‌ای که با استاندار داشتیم بنا و تاکید استاندار بود که باید ادامه ساخت پل شروع شود.

آغاز دوباره ساخت پل ابراهیم آباد در اردیبهشت

وی تأکید کرد: من باپیمانکار پروژه صحبت کردم اول اردیبهشت ادامه ساخت  پل ابراهیم آباد معمولان را شروع می‌کند وبا توجه به اینکه استاندار پیگیر هستند یکی از پروژه‌های استان است که تخصیص صددرصد گرفته و به رئیس سازمان  برنامه و بودجه تاکید کرده که تخصیص صدرصدی برای آن در نظر بگیرد؛ قرار است من جلسه ای با ‌بخشدار معمولان برگزار کنیم که ببینیم چه میزان اعتبار برای تکمیل پل نیاز است و استاندار تاکید کرده که هر میزانی اعتبار نیاز داشته باشد تخصیص می‌دهد که سعی می‌کنیم برای شش ماهه نخست امسال ساخت پل تکمیل وبه بهره برداری برسد.

www.dustaan.com قطع انگشت کرایه عبور مردم ابراهیم آباد؛ دست‌های بریده به پل می‌رسد+تصاویر

سید موسی خادمی استاندار لرستان نیز در سفر اخیر خود به شهرستان پلدختر در مورد تکمیل این پل اظهارداشت: پل ابراهیم آباد از پروژه‌های مهم استان لرستان است که کار اجرایی آن شروع شده ودر بازدیدی که سال گذشته به آن عمل آمد قرار شد اعتبارات به صورت کامل به آن اختصاص پیدا کند.

وی افزود: هم اکنون ۱۰۰درصد اعتبارات تخصیص یافته و منابع هم دارد این پروژه جز طرح‌هایی است که قرار است که پیمانکار بیاید و کار را شروع کند و امیدواریم این پروژه هرچه سریعتر به نتیجه برسد.

0

پربیننده ترین مطالب روز

www.dustaan.com قطع انگشت کرایه عبور مردم ابراهیم آباد؛ دست‌های بریده به پل می‌رسد+تصاویر ازدواج پسر 19 ساله با زنی 72 ساله / این زوج می خواهند بچه دار شوند! www.dustaan.com قطع انگشت کرایه عبور مردم ابراهیم آباد؛ دست‌های بریده به پل می‌رسد+تصاویر فیلم تجاوز وحشیانه داعش به دو خواهر اهل سنت عراقی www.dustaan.com قطع انگشت کرایه عبور مردم ابراهیم آباد؛ دست‌های بریده به پل می‌رسد+تصاویر این دختر به خاطر زیبایی بیش از حدش، گدایی می کند! +تصاویر www.dustaan.com قطع انگشت کرایه عبور مردم ابراهیم آباد؛ دست‌های بریده به پل می‌رسد+تصاویر فیلم/ درگیری شدید لفظی سام درخشانی و نرگس محمدی در برزیل www.dustaan.com قطع انگشت کرایه عبور مردم ابراهیم آباد؛ دست‌های بریده به پل می‌رسد+تصاویر ماجرای حمله فرد ناشناس به مریم معصومی در خیابان! +تصاویر www.dustaan.com قطع انگشت کرایه عبور مردم ابراهیم آباد؛ دست‌های بریده به پل می‌رسد+تصاویر ازدواج احمد مهرانفر و مونا فائض پور +عکس ها و بیوگرافی www.dustaan.com قطع انگشت کرایه عبور مردم ابراهیم آباد؛ دست‌های بریده به پل می‌رسد+تصاویر بلایی که در غسالخانه بر سر جنازه زنی آمد! www.dustaan.com قطع انگشت کرایه عبور مردم ابراهیم آباد؛ دست‌های بریده به پل می‌رسد+تصاویر زن 40 ساله برای افشا نشدن راز خیانتش، نقشه قتل شوهر را کشید +عکس www.dustaan.com قطع انگشت کرایه عبور مردم ابراهیم آباد؛ دست‌های بریده به پل می‌رسد+تصاویر تصاویری زیبا از جشن تولد 50 سالگی مهران مدیری +بیوگرافی www.dustaan.com قطع انگشت کرایه عبور مردم ابراهیم آباد؛ دست‌های بریده به پل می‌رسد+تصاویر بیوگرافی و عکس های کتایون ریاحی در کنار همسر و پسرش www.dustaan.com قطع انگشت کرایه عبور مردم ابراهیم آباد؛ دست‌های بریده به پل می‌رسد+تصاویر بازتاب رونمایی از سامانه جدید موشکی کمین 2 در دیلی استار www.dustaan.com قطع انگشت کرایه عبور مردم ابراهیم آباد؛ دست‌های بریده به پل می‌رسد+تصاویر اتفاق عجیب و وحشتناک برای دختر مشهدی در شب عروسی اش

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار

داغ ترین اخبار