تبلیغات

طنز؛ چرا سندیکا بد است؟

واقعا که اساتید حق دارند با سندیکا و انجمن صنفی و این‌قبیل قرتی‌بازی‌ها حال نکنند، چون اصلا فایده ندارد. به نظر ما تنها انجمن یا سندیکا و صنفی که برای ایران مفید است همین حزب کار است که به‌عنوان بنگاه کوچک زودبازده چند نفر را سر کار گذاشته و آنها راضی‌اند. خلاصه ما در سفرمان به فرانسه متوجه شدیم، سندیکا مفید نیست و شدیدا طرفدار سیاست‌های وزارت کار ایران شدیم. چطوری؟

 

۱- ما خواستیم اتوبوس سوار شویم و برویم لوور، گفتند رانندگان اتوبوس به دلیل حقوق پایین، اعتصاب کرده‌اند و شهر خوابیده.


۲- گفتیم قطار سوار شویم، آن آقاهه که می‌آید توی واگن و بلیت را سوراخ می‌کند به علت سوبسید، اعتصاب کرده.


۳- پیاده رفتیم موزه، مجسمه‌های پیش از میلاد مسیح به نشانه اعتراض به مجسمه‌های بعد از میلاد مسیح اعتصاب کرده بودند و کف زمین نشسته بودند.


۴- سر ستون تخت‌جمشید هم به نشانه اعتراض اعتصاب کرده بود و روش را کرده بود به دیوار.


۵- رفتیم آب بخوریم، آب قطع بود چون لوله‌کش‌ها به نتایج بازی لیگ فوتبال اعتراض داشتند.


٦- توی هر کوچه فرانسه یک جنبش آغاز به کار کرده بود که شهر را متلاطم کرده بود.


٧- کف روی کاپوچینو هم به علت نداشتن بیمه تأمین اجتماعی و قرارداد استخدام دائم، دست از کف‌کردن برداشته و جامعه فرانسه را نگران کرده بود.


٨- دولت و مجلس و شهرداری فرانسه به‌شدت برای حل مشکلات صنفی بالا و دیگر مردم فرانسه زحمت می‌کشیدند و این خیلی عجیب بود چون دولت و مجلس کارهای مهم‌تری مثل تبلیغات انتخاباتی دارند و دلیلی ندارد وقت گرانبهایشان را صرف مسائل پیش‌پاافتاده‌ای مثل مشکلات مردم کنند.


حرف درشت


با توجه به موارد بالا، ما طرفدار وزارت کار، حزب همیشگی کار و هر چیز سر کاری دیگری هستیم! و در واقع با هر انجمن صنفی و سندیکا مخالفیم، به‌خصوص انجمن صنفی روزنامه‌نگاران ایران، سندیکای کارگری و هر چیزی از این دست.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار

داغ ترین اخبار