تبلیغات

حقایق غیرمنتظره از گوشه و کنار دنیا

برترین‌ها -الهام مظفری: غیرممکن است یک نفر همه چیز را بداند. اما در این مطلب می‌توانید حقایق جالب و شگفت انگیزی درباره دنیا پیدا کنید. تا وقتی در حال یادگیری و کسب دانش باشید، فرقی ندارد چه منبعی را برای یادگیری انتخاب می‌کنید.

دلفین‌ها برای سرخوشی ماهی پوفر می‌خورند

دلفین‌ها بیشتر از آنچه فکر می‌کنید شبیه ما هستند. مستندسازان حین فیلمبرداری متوجه چیز عجیبی شدند: دلفین‌ها ماهی پوفر را می‌جوند و به هم پاس می‌دهند. ماهی پوفر یک سم عصبی آزاد می‌کند که می‌تواند کشنده باشد، اما در مقادیر کم اثر مخدر و سرخوش کننده دارد و ظاهرا دلفین‌ها این را فهمیده اند. حقایق غیرمنتظره از گوشه و کنار دنیا


سرعت اینترنت ناسا ۹۱ گیگابایت بر ثانیه است


یعنی می‌توانید سریال مورد علاقه تان را در یک ثانیه دانلود کنید. اما این شبکه خصوصی است و تنها در موسسات دانشگاهی آمریکا استفاده می‌شود. حقایق غیرمنتظره از گوشه و کنار دنیا


ژاپن در سال ۱۹۹۹ پرچمش را تغییر داد


ژاپن واقعا کشور منحصر به فردی است. مثلا ایده نمادهای ملی برای ژاپنی‌ها عجیب است. دایره خورشید نمادی بود که به تشخیص کشتی‌های ژاپنی از خارجی کمک می‌کرد. فقط در سال ۱۹۹۹ رنگ پرچم  کمی تغییر کرد.

حقایق غیرمنتظره از گوشه و کنار دنیا

جی. کی. رولینگ در سال ۲۰۱۲ از لیست ثروتمندترین افراد جهان حذف شد، چون ۱۶۰ میلیون دلار صرف خیریه کرد

این زن بریتانیایی ثروتمند در یک چشم به هم زدن موفق شد و ثابت کرد که پول نمی‌تواند انسان‌های خوب را خراب کند: این نویسنده به خانواده‌های تک پرست کمک و از کلینک تحقیقات روی اسکلروز چندگانه حمایت کرد. او در سال ۲۰۱۲ که ۱۶۰ میلیون دلار صرف خیریه کرد از فهرست ثروتمندترین افراد جهان حذف شد. حقایق غیرمنتظره از گوشه و کنار دنیا


در ژاپن به جای امضا از مهر استفاده می‌شود


برای افتتاح حساب بانکی یا تحویل کالا در زاپن باید از مهر شخصیتان استفاده کنید. گاهی افراد امضا هم می‌کنند، اما مهر ابزار اصلی تایید هویت است. حقایق غیرمنتظره از گوشه و کنار دنیا


جنین قلب مادر را درمان می‌کند


دانشمندان دریافتند که سلول‌های بنیادی جنین قلب مادر را ترمیم می‌کند. متخصصان معتقدند که این پدیده جالب یک مکانیزم تکاملی است: جنین با حفاظت از قلب مادر، بقای خودش را تضمین می‌کند. به همین دلیل است که نیمی از زنانی که ضعف قلبی دارند در دوران بارداری ناگهان خوب می‌شوند.

حقایق غیرمنتظره از گوشه و کنار دنیا
در فیلیپین جزیره‌ای در یک دریاچه در یک جزیره در یک دریاچه در یک جزیره وجود دارد.

گاهی اوقات طبیعت تنبلی می‌کند و مناظر را با کمک کپی پیست (paste) کردن ایجاد می‌کند. دریاچه تال حس شوخ طبعی مادر طبیعت را ثابت می‌کند.

حقایق غیرمنتظره از گوشه و کنار دنیا
ماجرای جالب استیو جابز

داستان‌های زیادی درباره استیو جابز وجود دارد. اما همه آن‌ها حقیقت ندارند. یکی از کارمندان سابق اپل ماجرایی درباره او تعریف کرده که ثابت می‌کند استیو یک نابغه بوده است:

«وقتی مهندسانی که روی اولین آی پد کار می‌کردند نمونه اولیه را ساختند، آن را به استیو جابز نشان دادند. او با دستگاه کار کرد، آن را با دستش وزن کرد و آن را رد کرد و گفت زیادی بزرگ است. مهندسان گفتند غیرممکن است آن را کوچکتر کنند. جابز لحظه‌ای سکوت کرد، سپس بلند شد و به طرف آکواریوم رفت و آی‌پد را داخل آن انداخت. وقتی آی‌پد به ته آکواریوم رفت حباب‌هایی از آن بالا آمدند. استیو گفت: این‌ها حباب هستند، این یعنی داخلش آن فضای خالی وجود دارد، پس می‌شود آن را کوچکتر کرد.

حقایق غیرمنتظره از گوشه و کنار دنیا


بینایی عقاب


«چشمانش مثل عقاب است» یعنی چه؟

یعنی یک مورچه را از بالای یک ساختمان ۱۰ طبقه می‌بیند.
حالت صورت بسکتبالیست‌ها را از بدترین صندلی تشخیص می‌دهد.
رنگ‌های بیشتر و پرتو‌های فرابنفش را می‌بیند.
میدان دید ۳۴۰ درجه دارد.

حقایق غیرمنتظره از گوشه و کنار دنیا


بیشترین مدت اقامت در فضا


فضانورد روسی «والری پولیاکوف» رکورد بیشترین زمان اقامت در فضا را دارد. او ۴۳۷ روز و ۱۸ ساعت در یک سفر فضایی در ایستگاه فضایی ماند.

حقایق غیرمنتظره از گوشه و کنار دنیا


اولین نیروی پلیس استرالیا از خوش رفتارترین مجرمان تشکیل شده بود


در یک دوره زمانی طولانی دولت بریتانیا مجرمان را به استرالیا تبعید می‌کرد. اولین اداره پلیس استرالیا از خوش رفتارترین زندانیان تشکیل شد.

حقایق غیرمنتظره از گوشه و کنار دنیا


آلمان درختانش را شمارش می‌کند


در آلمان می‌بینید همه درختان پارک شماره دارند. افرادی شمار درختان و داده‌هایی مثل سن، شرایط و ... را درباره آن‌ها جمع آوری می‌کنند. باید همه مراقبت‌های لازم انجام شود تا درختی نیفتند. آلمانی‌ها عاشق نظم در هر زمینه‌ای هستند.

حقایق غیرمنتظره از گوشه و کنار دنیا

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار

داغ ترین اخبار