تبلیغات

ترامپ در یک مورد از اوباما بهتر بوده: دروغگویی

کد خبر: 241326تاریخ انتشار : ۱۰:۵۴:۱۳ - سه شنبه ۲۹ خرداد ۱۳۹۷

با وجود دروغ‌های ترامپ، استیو بنن، استراتژیست سابقش روز یکشنبه در شبکه خبری ای.بی.سی گفت که ترامپ هرگز دروغ نمی‌گوید. زمانیکه از بنن پرسیدند آیا فکر می‌کند که رئیس جمهوری آمریکا دروغ گفته یا خیر، او گفت: تا آنجا که ذهنم یاری کند، نه. فقط شاید زمانی که من را “استیو شلخته” نامیده باشد.

www.dustaan.com ترامپ در یک مورد از اوباما بهتر بوده: دروغگویی

“یکی از مواردی که منتقدان ترامپ در آن اتفاق نظر دارند این است که او در دروغگویی بی نظیر است. او حتی از اوباما هم در این رویه پیشی گرفته است. همانطور که واشنگتن پست زمانی نوشته بود، ترامپ از زمان روی کار آمدنش بیش از ۳۰۰۰ دروغ گفته یا اظهارات بی پایه و اساسی را مطرح کرده است که می‌توان گفت در هر روز ۶٫۵ بار دروغ گفته است.”

به گزارش ایسنا، دین عبیدالله، دادستان سابق آمریکایی و گوینده رادیو “Sirius” و ستون نویس نیوزویک در مقاله‌ای می‌نویسد: «حقیقت ماجرا از زمانی شروع می‌شود که ترامپ در مصاحبه خود با فاکس نیوز در کاخ سفید یکسری دروغ‌هایی را مطرح کرد که حتی صورت پینوکیو از شنیدنشان سرخ می‌شود.

او به دروغ مدعی شد که سیاست غیراخلاقی و غیرانسانی جدایی فرزندان از والدینشان که به صورت غیرقانونی از مرز می‌گذرند و وارد آمریکا می‌شوند، قانون دموکرات‌هاست. اما حقیقت ماجرا این است که این یک قانون نیست بلکه سیاست “تحمل صفر” است که دولت ترامپ آن را سال جاری میلادی اعلام کرد و ترامپ هم خودش می‌تواند آن را تغییر دهد.

با وجود دروغ‌های ترامپ، استیو بنن، استراتژیست سابقش روز یکشنبه در شبکه خبری ای.بی.سی گفت که ترامپ هرگز دروغ نمی‌گوید. زمانیکه از بنن پرسیدند آیا فکر می‌کند که رئیس جمهوری آمریکا دروغ گفته یا خیر، او گفت: تا آنجا که ذهنم یاری کند، نه. فقط شاید زمانی که من را “استیو شلخته” نامیده باشد.

برخی از جمهوری خواهان چون “ریک سنتروم” در عین اینکه می‌توانند اذعان کنند که دوغگویی ترامپ در حالتی هشدار دهنده است، هنوز از برخی از دروغ‌هایش در مقایسه با اوباما دفاع می‌کنند: “فکر می‌کنم که ماهیت دروغ‌های رئیس جمهوری سابق مهمتر از موضوع جمعیت حاضر در مراسم تحلیف بود.”

اگر دروغ ترامپ درباره تعداد جمعیت در مراسم تحلیف بود، این بحث شاید اعتبار داشته باشد. اما در اصل، ترامپ از آن زمان دروغ‌های زیادی گفته است و افراد بیشماری سیاست‌های مشکل آفرینش شامل اظهارات روز جمعه درباره سیاست تحمل صفر را توجیه کرده‌اند.

و من به عنوان یک دادستان سابق آمریکایی از بسیاری از حامیان ترامپ شنیده‌ام که می‌گویند ترامپ ممکن است دروغ گفته باشد، اما اوباما دروغگوی بزرگتری بوده است.

این درست است که اوباما در سال‌های ۲۰۰۹ و ۲۰۱۰ و زمانیکه تلاش می‌کرد تا از قانون خدمات درمانی حمایت کند، این مطلب را گفت که “اگر شما برنامه خدمات درمانی را دوست دارید، باید بتوانید این برنامه را برای خود حفظ کنید.” جای هیچ انکاری نیست که قانون مذکور در سال بعدش اجرایی شد و به چهار میلیون آمریکایی اطلاع داده شد که دیگر نمی‌توانند از آن استفاده کنند و من هم یکی از آنها بودم!

خوب، آیا اوباما می‌دانست که با آن صحبت‌های سال‌های ۲۰۰۹ و ۲۰۱۰ چه اتفاقی می‌افتد؟ مشکل بتوان گفت. (خودم به شخصه اعتقادی به آن ندارم.) به هر حال، بسیاری در موسسه “Politifact” بر این باورند که اظهارات اوباما دروغ سال ۲۰۱۳ بود.

اما بیایید این دروغ‌های اوباما را با مال ترامپ مقایسه کنیم. بین نخستین کمپین انتخاباتی اوباما در سال ۲۰۰۸ تا ۲۰۱۶، این موسسه متوجه شد که اوباما ۹ بیانیه را منتشر کرده که به نظر بزرگترین دروغ‌ها هستند. در کنار “شما می‌توانید برنامه خود را حفظ کنید” برخی دیگر از اظهارت او در کمپین انتخابات ۲۰۱۲ نیز هستند زمانیکه اوباما اعلام کرد میت رامنی، رقیبش از لایحه مربوط به رد تمامی سقط‌ها حتی در صورت تجاوز حمایت کرده است. (رامنی به واقع از سقط جنین در صورت تجاوز و زنا حمایت کرده بود)، مورد دیگر، در کمپین ۲۰۰۸ بود زمانیکه در یکی از تبلیغاتش آورده بود جان مک‌کین، از جمهوری خواهان از اظهارات “راش لیمبا” درباره مهاجران آمریکای لاتین حمایت کرده است.

خوب حالا درباره ترامپ چه؟ از زمان ترک برج ترامپ در ژوئن ۲۰۱۵ و آغاز کمپین تا امروز که بازه‌ای سه ساله است، موسسه “Politifact” 78 مورد دروغ برای ترامپ ثبت کرده است.

در کمتر از یک چهارم زمان فعالیت اوباما، ترامپ هشت بار بیشتر دروغ گفته است. دو مورد از بزرگترین دروغ‌های او ادعایش در جریان کمپین انتخاباتی درباره رشد جرایم در کشور و دیگری درباره بودجه ۲۰۱۸ شامل نخستین افزایش در ارتش در ۱۰ سال گذشته می‌شود.

البته اینها شامل ۱۸۲ اظهارنظر دروغ و ۱۲۴ مورد اشتباه دیگری نمی‌شود که ترامپ آنها را به مردم آمریکا گفته است. حالا ترامپ باید روی کتاب جدیدی با عنوان “هنر دروغگویی” کار کند.

با همه اینها، اینکه بگوییم اوباما بیشتر از ترامپ دروغ گفته، توهین است. ترامپ حداقل در یک مورد بهتر از اوباما بوده و آن هم دروغگویی است.»

پربیننده ترین مطالب روز

www.dustaan.com ترامپ در یک مورد از اوباما بهتر بوده: دروغگویی فیلم تجاوز وحشیانه داعش به دو خواهر اهل سنت عراقی www.dustaan.com ترامپ در یک مورد از اوباما بهتر بوده: دروغگویی عکس های دیدنی بازیگران ایرانی در جام جهانی روسیه www.dustaan.com ترامپ در یک مورد از اوباما بهتر بوده: دروغگویی فیلم/ درگیری شدید لفظی سام درخشانی و نرگس محمدی در برزیل www.dustaan.com ترامپ در یک مورد از اوباما بهتر بوده: دروغگویی تیپ دیدنی سارا و نیکا در مراسم اکران خصوصی یک فیلم +تصاویر www.dustaan.com ترامپ در یک مورد از اوباما بهتر بوده: دروغگویی عکس های دیدنی از بازیگرانی که برای تماشای جام جهانی روسیه رفتند www.dustaan.com ترامپ در یک مورد از اوباما بهتر بوده: دروغگویی فیلم/ دختر ۳ ساله ای که در زمان خاکسپاری زنده شد! www.dustaan.com ترامپ در یک مورد از اوباما بهتر بوده: دروغگویی رسوایی عروس خانم ساعتی قبل از مراسم ازدواج در مشهد www.dustaan.com ترامپ در یک مورد از اوباما بهتر بوده: دروغگویی تقاضای شرم‌ آور شوهر از زن جوانش +عکس www.dustaan.com ترامپ در یک مورد از اوباما بهتر بوده: دروغگویی بلایی که در غسالخانه بر سر جنازه زنی آمد! www.dustaan.com ترامپ در یک مورد از اوباما بهتر بوده: دروغگویی دختر جوان در مقابل چشمان نامزدش زنده زنده سوخت /سعید بی خیال سوار تاکسی شد رفت! + عکس www.dustaan.com ترامپ در یک مورد از اوباما بهتر بوده: دروغگویی خواستگاری یک دختر روس از رضاییان! +عکس www.dustaan.com ترامپ در یک مورد از اوباما بهتر بوده: دروغگویی از علی شوهرم خواستم طلاقم دهد چون دوستش دست از سرم بر نمی داشت! https://www.dustaan.com/?p=241326

به اشتراگ بگذارید!

گوگل پلاس فیسبوکــ کلوب فیسنما وطن لینک

برچسب ها

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار

داغ ترین اخبار