تبلیغات

مراتع ایران به قطری‌ ها اجاره داده شده است؟

کد خبر: 249977تاریخ انتشار : ۱۴:۵۴:۳۹ - دوشنبه ۲۵ تیر ۱۳۹۷

مدیرکل امور مراتع سازمان جنگل‌ها، مراتع و آبخیزداری واگذاری هرگونه عرصه‌ مرتعی به قطری‌ها در استان فارس را تکذیب کرد و گفت: هیچ قراردادی با این کشور و طرف‌های خارجی دیگر در این زمینه نداشته‌ایم و هرگونه واگذاری از سوی صاحبان پروانه تخلف محسوب می‌شود.

www.dustaan.com مراتع ایران به قطری‌ ها اجاره داده شده است؟

طی هفته گذشته اخباری مبنی بر واگذاری عرصه‌های مرتعی به قطری‌ها و حتی ورود شتر از این کشور به ایران منتشر شد که حاشیه‌های زیادی به همراه داشت، اما ترحم بهزاد – مدیرکل امور مرتع سازمان جنگل‌ها، مراتع و آبخیزداری – در این باره گفت: قطعا این مساله تکذیب می‌شود و هیچ‌گونه واگذاری مرتع یا حتی واردات شتر از این کشور نداشته‌ایم، چراکه اجاره یا واگذاری عرصه‌های مرتعی تخلف محسوب می‌شود، اما برخی در این میان می‌خواهند از آب گل آلود ماهی بگیرند.

وی افزود: تملک یا اجاره اموال غیرمنقول به اشخاص حقیقی یا حقوقی خارجی غیرمجاز است و براساس بند ۲ شیوه‌نامه فنی و اجرایی ضوابط و شرایط بهره‌برداری از مراتع که آخرین اصلاحیه آن شهریورماه سال ۱۳۹۵ انجام شد هرگونه واگذاری از سوی بهره‌برداران و صاحبان پروانه بهره‌برداری به اشخاص حقیقی یا حقوقی و ایرانی یا خارجی تخلف محسوب می‌شود و موجب ابطال پروانه فرد مورد نظر خواهد شد.

مدیرکل امور مرتع سازمان جنگل‌ها، مراتع و آبخیزداری با تاکید بر این‌که هیچ قراردادی از سوی این سازمان با طرف‌های خارجی از جمله قطری‌ها منعقد نشده است، گفت:‌مسائل بسیاری در فضای مجازی مطرح می‌شود و بعضا حاشیه‌ها و چالش‌هایی به همراه دارد، اما از روزی که این شایعه مطرح شد با جدیت و سرعت آن را در همه کشور پیگیری کردیم و به این نتیجه رسیدیم که هیچ موردی در این زمینه وجود ندارد، بنابراین اجاره مرتع به قطری‌ها و واردات شتر از این کشور به عرصه‌های استان فارس با قاطعیت تکذیب می‌شود.
منبع: ایسنا

پربیننده ترین مطالب روز

Error: cannot ajaxify WordPress Popular Posts on this theme. It's missing the id attribute on before_widget (see register_sidebar for more).

https://www.dustaan.com/?p=249977

به اشتراگ بگذارید!

گوگل پلاس فیسبوکــ فیسنما

برچسب ها

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار