گردشگران چگونه یک قبیله باستانی را منقرض کردند!

تبلیغات

گردشگران چگونه یک قبیله باستانی را منقرض کردند!

همه ی عجایب جهان در یک قبیله

همه ی عجایب جهان در یک قبیلهاختصاصی «تابناک با تو»؛ «جاراوا» یکی از قدیمی ترین قبایل جهان است و افراد آن در حدود 35 هزار سال پیش از آفریقا به سوی جزایر آندامان مهاجرت کردند و در آنجا ساکن شدند.

در حال حاضر فقط 400 نفر از اعضای این قبیله باقی مانده اند. آنها مردمی دور از تکنولوژی و تمدن هستند تا جایی که چراغ قوه را که در تاریکی از آن استفاده می شود «ستاره ی شب» می نامند.

همه ی عجایب جهان در یک قبیله

قبیله ی جاراوا برای ادامه ی حیات هنوز هم ساده ترین شکل ممکن شکار را به کار می برند و برای صید حیوانات از تیر و کمان استفاده می کنند و از اخبار پیشرفت های فزاینده و روزمره ی تکنولوژی کاملاً بی اطلاع هستند.

قبیله در حال حاضر با بالاترین میزان نابودی مواجه است، به ویژه این که دولت هند یک بزرگراه بین المللی را که از وسط جزیره عبور می کند، احداث کرد.

همه ی عجایب جهان در یک قبیله

این بزرگراه باعث شده تا اعضای قبیله جاراوا رفتارهای تهاجمی و خصمانه ای از خود نشان بدهند. به علاوه طمع بسیاری از سرمایه داران خارجی برای بهره برداری از طبیعت شگفت انگیز و سواحل فیروزه ای آن برای جذب هزاران گردشگر در سال، از دیگر عواملی است که این قبیله را در معرض انقراض و نابودی قرار داده است.

گردشگرانی که به این منطقه می آیند در تلاشند تا از آداب و رسوم و رفتارهای عجیب مردم قبیله فیلم و عکس بگیرند و آن ها را به قیمت هزاران دلار بفروشند.

همه ی عجایب جهان در یک قبیله

آندامان در ابتدا مستعمره بریتانیا بود، سپس ژاپنی ها آن را تحت اختیار گرفتند و سرانجام پس از پایان جنگ جهانی دوم در سال 1947 میلادی به هند الحاق شد.

اما اینک استعمار جدیدی جزیره را در نوردیده است. استعمار و بهره برداری گردشگران از محیط زندگی قبیله جاراوا و شکار حیواناتی که زندگی مردم قبیله تا حد زیادی به آن ها بستگی دارد.

در سال 1999میلادی بیماری های واگیرداری که گردشگران به جزیره آوردند منجر به مرگ 10 درصد از اعضای قبیله شد. ورود سیگار و الکل به جزیره هم باعث عصبانیت مردم جاراوا شده است. سخنگوی رسمی قبیله می گوید: مردم قبیله با هر گونه از اشکال این تمدن مرگبار مخالفند.

همه ی عجایب جهان در یک قبیله

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار

داغ ترین اخبار