تبلیغات

ترفند از بین بردن تلخی مربای گل محمدی

ترفند از بین بردن تلخی مربای گل محمدی ترفند از بین بردن تلخی مربای گل محمدی 

اگر می‌خواهید تلخی مربای گل محمدی را از بین ببرید ما برای شما یک توصیه ساده اما کاربردی داریم تا این مربا را به برترین نحو درست کنید. مربا گل محمدی یکی از خوشمزه ترین مرباهای فصل بهار و تابستان هست. ممکن هست خانم هایي که در منزل مربا گل محمدی را درست می‌کنند با مشکل تلخ شدن مربا مواجه شوند.

دستور شماره 1 برای تهیه مربا گل محمدی
آب نیم ولرم را روی گل سرخ خشک ریخته و همان لحظه آب آن را خالی کنید.

سپس یک کاسه آب بریزید و با شعله کم گل را بپزید. 2/5 الی 3 کاسه شکر ریخته و با شعله خیلی کم گذاشته تا قوام آید. در آخرین جوش مربا که قوام آمد آب یک لیمو ترش را گرفته و اضافه کرده و زیر شعله را خاموش و دم کنی بگذارید تا فردای همان روز بماند.

اصلا از رنگ بهره گیری نکنید چون تلخ می‌شود، گل محمدی بعد از دم کشیدن گل، به مربا رنگ می‌دهد.

دستور شماره 2 برای درست کردن مربا گل محمدی
گل هاي خشک را درون تابه و بسیار کم تفت دهید و مابقی کارها را مثل دستور گذشته انجام دهید. در هنگام پختن گل ها اگر تمایل داشته باشید میتوانید گردوهای خرد شده هم اضافه کنید.

دو نکته مهم برای پیش گیری از تلخ شدن مربا گل محمدی
1- برای پیش گیری از تلخ شدن مربا گل محمدی این هست که از گل هاي صورتی روشن بهره گیری کنید تا مربای تان تلخ نشود.

2- در هنگام تفت دادن گل هاي خشک بسیار باید توجه کنید که زمان تفت دادن بسیار کم باشد. اگر حتی یکی از برگ ها بسوزد تمام مربا را می‌تواند تلخ کند. در حقیقت تفت دادن در حدا گرم شدن گلها باشد نه اکثر.
 

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار

داغ ترین اخبار