تبلیغات

بیانیه اتحادیه اروپا درخصوص برجام

وزرای خارجه اتحادیه اروپا در پایان نشست امروز بیانیه‌ای در ارتباط با برنامه جامع اقدام مشترک (برجام) و تعهد اروپا به آن صادر کردند.متن این بیانیه به شرح زیر است:

1-برنامه جامع اقدام مشترک که نقطه اوج 12 سال همکاری دیپلماتیک اروپا است و به وسیله قطعنامه 2231 به تائید شورای امنیت سازمان ملل هم رسیده است، عاملی مهم در ساختار منع گسترش تسلیحات هسته‌ای در جهان محسوب می‌شود و برای امنیت منطقه هم ضروری است. تداوم اجرای موفقیت‌آمیز آن نشان می‌دهد که برنامه هسته‌ای ایران صلح‌آمیز است. اتحادیه اروپا تاکید می‌کند که آژانس بین‌المللی انرژی اتمی 8 بار اجرای تعهدات هسته‌ای ایران را به وسیله سیستم‌های جامع و نظارت‌های دقیق تائید کرده است.

2-اتحادیه اروپا به اجرای کامل و موثر تمامی مفاد برنامه جامع اقدام مشترک ادامه می‌دهد. این اتحادیه تاکید دارد که برداشتن تحریم‌های هسته‌ای نقش مثبتی در رابطه اقتصادی و بازرگانی با ایران داشته و به ایران هم سود رسانده است. این اقدام به همکاری کمک می‌کند و امکان تداوم مذاکره با ایران را ایجاد می‌کند.

3-از دید اتحادیه اروپا، تصمیم «دونالد ترامپ» رئیس‌جمهور آمریکا مبنی بر تائید نکردن پایبندی ایران به برجام، موضوعی مربوط به مسایل داخلی آمریکاست. اتحادیه اروپا آمریکا را تشویق می‌کند تا تعهد خود را به برجام حفظ کند و (این توافق را) پیش از اینکه گام دیگری بردارد، به منظور تامین امنیت آمریکا و شرکایش و (کشورهای) منطقه پیگیری کند.

4- اتحادیه اروپا نگرانی خود را در ارتباط با موشک‌های بالستیک و افزایش تنش در منطقه ابراز می‌دارد. اما تاکید دارد که این موضوع باید خارج از برجام و در قالب دیگری پیگیری شود. اتحادیه اروپا آمادگی دارد تا از اقداماتی به منظور تحقق ثبات هر چه بیشتر و ایجاد فضای صلح‌آمیز و توام با امنیت حمایت کند.

5- در شرایطی که تهدید هسته‌ای حاد وجود دارد، اتحادیه اروپا درباره اینکه برجام به عنوان عاملی مهم در نظام منع گسترش تسلیحات هسته‌ای محسوب می‌شود، مصمم است.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار

داغ ترین اخبار