تبلیغات

سران اتحادیه اروپا درباره لغو برجام به آمریکا هشدار دادند

سران اتحادیه اروپا درباره لغو برجام به آمریکا هشدار دادند

مجموعه: کسب و کار تعداد بازدید: 14 views

سران اتحادیه اروپا درباره لغو برجام به آمریکا هشدار دادند. سران ۲۸ عضو اتحادیه اروپا در بیانیه‌ای مشترک از آمریکا خواستند تا پیش از هر اقدامی مبنی بر لغو برجام به “پیامدهای” آن برای امنیت آمریکا، متحدان اروپایی و منطقه فکر کند. فرانسه نیز مجددا حمایتش از توافق اتمی را تأیید کرد.

سران اتحادیه اروپا درباره لغو برجام به آمریکا هشدار دادند

پس از عدم تأیید برجام توسط دونالد ترامپ، سران کشورهای اروپایی متحد آمریکا، به طور جداگانه از پای‌بندی خود به توافق هسته‌ای با ایران و حمایت از آن سخن گفتند.

با این حال شامگاه پنج‌شنبه (۱۹ اکتبر/ ۲۷ مهر) سران اتحادیه اروپا در پایان نشستی در بروکسل بیانیه مشترکی را منتشر کردند که در آن به ایالات متحده نسبت به خروج از توافق هسته‌ای هشدار داده شده است.

در بیانیه اتحادیه اروپا از آمریکا خواسته شده تا “به وظایف و تعهداتش در قبال برجام عمل کرده و پیش از برداشتن گام‌های بعدی، به پیامد‌های آن برای امنیت آمریکا، متحدانش و منطقه بیاندیشد.»

آلمان و ۲۷ عضو دیگر اتحادیه اروپا در این بیانیه تأکید کرده‌اند که آژانس بین‌المللی انرژی اتمی تا کنون هشت مرتبه پای‌بندی ایران به تعهدات ذکر شده در برجام را تأیید کرده است.

اتحادیه اروپا از کنگره آمریکا خواسته تا اجازه ندهد آمریکا این توافق را برهم بزند.

تأکید فرانسه بر حمایت از برجام

دونالد ترامپ، رییس‌جمهور آمریکا، هفته گذشته اعلام کرد که پایبندی ایران به توافق هسته‌ای را تأیید نمی‌کند و این موضوع را به کنگره ارجاع داد. ترامپ گفت که اگر کنگره نتواند برای این توافق که در دوران ریاست‌جمهوری باراک اوباما حاصل شده، راه‌حلی پیدا کند آن را لغو خواهد کرد.

وبگردی سایت کسب و کار بازده سران اتحادیه اروپا درباره لغو برجام به آمریکا هشدار دادند

خبرخوان هفته

(مشاهده ۱ نفر, فقط امروز)

هرگونه نشر ، بازتولید یا بازنشر تمام یا بخشی از محتوای سایت بازده بدون کسب مجوز، غیرقانونی است و تحت پیگرد قانونی قرار خواهد گرفت.

این مطالب هم احتمالا دوست دارید

منبع مطلب : بروزها

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار

داغ ترین اخبار