تبلیغات

سعد الحریری استعفا کرد

شبکه های مختلف خبری امروز از استعفای سعد حریری نخست وزیر لبنان خبر دادند.شبکه العربیه به نقل از حریری گزارش داد، فضا در لبنان شبیه فضای حاکم بر کشور قبل از ترور رفیق حریری، نخست وزیر فقید لبنان است. حریری گفت: ما هرگز نمی‌پذیریم لبنان اساس تهدید امنیت منطقه باشد.
به گزارش ایسنا، وی در سخنانی مدعی استفاده حزب‌الله لبنان از سلاح علیه لبنانی‌ها و سوری‌ها شده است.
حریری که به تازگی از عربستان به کشورش باز گشته بود بعد از چند ساعت توقف در بیروت از روز گذشته بار دیگر به عربستان رفت و در همین کشور هم استعفایش را اعلام کرده است. ظاهرا او حتی با رئیس جمهور لبنان که روی کار آمدن هردوی آنها بر اساس یک توافق درونی بود، در این باره سخن نگفته است.
او در سخنانی درباره دلیل استعفایش "دخالت‌های ایران" را یکی از عوامل این اقدام خود اعلام کرده است.
حریری با تکرار ادعاها و تحت تاثیر سفر خود به عربستان گفت: با تمام تلاش خود برای حفظ بی‌طرفی لبنان در مسائل منطقه اما ایران مشکلاتی که هست را برای لبنان به ارمغان آورد.
به گزارش فارس، الحریری دوشنبه هفته گذشته در سفری غیرمنتظره به عربستان سعودی رفت؛ سفر وی همزمان با تشدید اظهارات «ثامر السبهان» وزیر مشاور عربستان در امور خلیج فارس علیه حزب‌الله و ایران بود.
اعلام استعفای حریری از نخست وزیری لبنان خارج از کشورش و در دامان سعودی‌ها امری بی‌سابقه‌ای نه تنها برای لبنان بلکه در سراسر جهان است. بر همین اساس او در سخنانی که از روی کاغذ با استرس و دقت می‌خواند تمام دلیل این استعفا را ایران و حزب‌الله دانسته است؛ امری که فشارهای سعودی بر اتخاذ این تصمیم را به خوبی نشان می‌دهد.
لبنان 2 سال و نیم با خلأ ریاست‌جمهوری روبرو بود تا اینکه در 10 آبان سال گذشته (1395) «میشل عون» با حمایت همه جانبه حزب‌الله و دیگر متحدانش در «جریان 8 مارس»، رئیس جمهور جدید شد و میشل عون بعد از گذشت 3 روز، سعد الحریری را مأمور تشکیل کابینه کرد و وی رسما نخست‌وزیر لبنان شد

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار

داغ ترین اخبار