عربستان چگونه سعد حریری را وادار به استعفا کرد؟

تبلیغات

عربستان چگونه سعد حریری را وادار به استعفا کرد؟

پایگاه خبری جیو به استعفای ناگهانی سعد حریری در عربستان سعودی پرداخته و می‌نویسد که حریری از سوی مقامات سعودی مجبور به انجام این کار شده است.پایگاه جیو می‌نویسد: روز سوم نوامبر وقتی هواپیمای سعد حریری در ریاض فرود آمد وی تعجب زده شد؛ هیچ یک از مقامات عربستان به استقبال وی نیامدند، تلفن همراهش ضبط شد و روز بعد مجبور به استعفا شد.

رویترز به نقل از منابع نزدیک به حریری می‌نویسد: عربستان سعودی به این نتیجه رسیده است که سعد حریری باید از قدرت کناره‌گیری کند زیرا وی تمایلی به مقابله با حزب‌الله لبان ندارد.

در ادامه این گزارش به نقل از چند مقام لبنان آمده است: مقامات سعودی امید دارند که بتوانند «بهاء الحریری» برادر بزرگ سعد حریری را جایگزین وی کنند.

رویترز به نقل از یک منبع نزدیک به حریری نوشت: به محض فرود هواپیما در ریاض، حریری این پیام را دریافت می‌کند که یک جای کار ایراد دارد و کسی به استقبال وی نیامده است.

سعد حریری روز شنبه گذشته پس از سفر به عربستان به طور ناگهانی استعفای خود را از شبکه العربیه اعلام کرد.

رویترز روز پنجشنبه به نقل از دو مقام بلندپایه لبنان، یک سیاستمدار نزدیک به حریری و یک منبع آگاه دیگر این‌گونه گزارش داد که سعد حریری «علی‌رغم میل خود» در عربستان نگه داشته شده است.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار

داغ ترین اخبار