تبلیغات

پوتین: 98 درصد سرزمین سوریه در اختیار ارتش این کشور قرار دارد

ولادیمیر پوتین رئیس جمهوری روسیه روز سه شنبه در دیدار با همتای چک خود اعلام کرد که 98 درصد اراضی سوریه، تحت تسلط نیروهای مسلح دولتی این کشور قرار دارد و پیروزی کامل بر تروریست ها نزدیک شده است.پوتین با میلوش زمان رئیس جمهوری چک در شهر بندری سوچی در ساحل دریای سیاه دیدار و با وی در باره موضوعات همکاری های دوجانبه و برخی مسائل مهم بین المللی به ویژه مساله سوریه، گفت وگو کرد.
بر اساس گزارش دفتر مطبوعاتی کاخ کرملین، زمان در آغاز این دیدار خطاب به پوتین گفت: شما در سوریه به پیروزی دست یافته اید، زیرا تقریبا تمامی خاک این کشور به استثنای چند بخش در اختیار نیروهای ارتش آن قرار دارد.
رئیس جمهوری چک با اشاره به پیروزی حکومت سوریه بر تروریست ها گفت: بشار اسد رئیس جمهوری سوریه به این پیروزی دست یافت و وی رئیس جمهوری منتخب و دمکراتیک است.
پوتین هم با تایید سخنان زمان اظهار داشت: واقعا این درست است و بیش از 98 درصد سرزمین سوریه تحت تسلط نیروهای ارتش آن قرار دارد.
وی افزود: کانون های تروریستی هنوز در برخی نقاط سوریه وجود دارد، اما با ضربات کوبنده نیروی هوافضای روسیه و ارتش سوریه و متحدان آن، تروریست ها از بین می روند. در دیدار امروز به طور مفصل وضعیت را شرح خواهم داد.
در ادامه دیدار پوتین و زمان که با حضور خبرنگاران صورت گرفت، موضوعات همکاری های اقتصادی و صنعتی روسیه و چک مطرح و مورد بررسی و مذاکره قرار گرفت.
پوتین با اشاره به برنامه سفر رئیس جمهوری چک و دیدار وی از شهر یکاترینبورگ مرکز بزرگ صنعتی روسیه در منطقه اورال، ابراز امیدواری کرد همکاری های دو کشور گسترش یابد.
رئیس جمهوری چک نیز با بیان اینکه در این سفر هیاتی متشکل از 140 نفر وی را همراهی می کند گفت: این در حالی است که در سفر به فرانسه 14 نفر همراه داشتم.
پوتین در پاسخ گفت: کار درستی کردید، زیرا بخش عمده همکاری های شما در روسیه قرار دارد و شرکت های بزرگ چک همچون شرکت خودروسازی اشکودا با روسیه مشارکت نزدیک دارند.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار

داغ ترین اخبار