تبلیغات

آموزش ورزشی برای زیبایی سرشانه خانم‌ها

یکی از رموز تناسب اندام، بالاتنه‌ای قوی است. بسیاری از خانم‌ها، یک جزء مهم تناسب بالاتنه، یعنی شانه‌هایشان را، فراموش می‌کنند. با ورزیده شدن عضلات سرشانه، کارهای قدرتی روزمره را آسان‌تر انجام می‌دهید، افتادگی شانه‌هایتان برطرف می‌شود و در نتیجه کمرتان باریک‌تر جلوه می‌کند.

برنامه زیر را، ۳ روز غیر متوالی در هفته و با استفاده از دمبل‌هایی به وزن ۳ تا ۵ پوند (حدود ۱٫۵ تا ۲٫۵ کیلوگرم) انجام دهید تا به زودی ظاهری زیباتر و جذاب‌تر پیدا کنید.

پرس سرشانه از پهلو

الف. به پهلوی چپ روی یک توپ بدن‌سازی بخوابید. بالاتنه در تماس با توپ و پاها کشیده باشند. دست چپ را روی زمین و زیر شانه چپ بگذارید. دمبل را با دست راست بگیرید و آرنج را طوری که ساعد به سمت بالا قرار بگیرد، ۹۰ درجه خم کنید.

آموزش ورزش برای زیبایی سرشانه خانم‌ها
آموزش ورزش برای زیبایی سرشانه خانم‌ها

*. دمبل را در امتداد بدن تا بالای سرتان پرس کنید و به آرامی پایین بیاورید. این حرکت را ۱۲ تا ۱۵ بار انجام دهید. سپس به پهلوی دیگر بچرخید و حرکت را تکرار نمایید.

تناسب اندام
تناسب اندام

نشر دورانی

*. پاهایتان را جفت کنید و صاف بایستید. یک جفت دمبل در دست‌هایتان بگیرید و آرنج‌ها را به قدری خم نمایید که ساعدهایتان موازی زمین و کف دست‌ها به سمت بالا باشند.

زیبایی سرشانه
زیبایی سرشانه

*. درحالی‌که ساعدهایتان را موازی زمین و بازوهایتان را چسبیده به بدن نگه داشته‌اید، دست‌هایتان را به پهلو بچرخانید.

آموزش دمبل زدن برای خانم‌ها
آموزش دمبل زدن برای خانم‌ها

*. دست‌هایتان را همزمان صاف کنید و تا شانه بالا بیاورید (دقت کنید که آرنج‌ها کاملاً صاف نشوند). به وضعیت شروع برگردید و حرکت را ۱۲ تا ۱۵ بار تکرار نمایید.

تناسب بالاتنه
تناسب بالاتنه

تقلید شنا

پاهایتان را به هم بچسبانید و زانوها را کمی خم کنید. یک جفت دمبل در دست‌هایتان بگیرید و طوری خم شوید که پشتتان کاملاً صاف و تقریباً موازی زمین باشد. دست راست را از جلو تا ارتفاع سر بالا بیاورید و دست چپ را به همین اندازه از عقب بالا ببرید. درحالی‌که آرنج‌هایتان را صاف نگه داشته‌اید، همزمان دست راست را پایین و عقب و دست چپ را پایین و جلو ببرید. سپس به وضعیت شروع برگردید. تا اینجا را یک تکرار حساب کنید. مجموعاً، ۱۲ تا ۱۵ تکرار انجام دهید.

ورزش برای افتادگی شانه‌
ورزش برای افتادگی شانه‌

نویسنده: Denise Austin

منبع ترجمه: zibasho.com

ویرایش و باز نشر: وبسوارگزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار

داغ ترین اخبار