تبلیغات

«گم شدن 3 کشتی بنزین وارداتی» دروغ مضحکی است

شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده های نفتی ایران در واکنش به «گم شدن ۳ کشتی بنزین وارداتی»، این خبر را کذب محض خواند.

شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده های نفتی ایران در واکنش به ادعای یکی از نمایندگان مجلس در خصوص «گم شدن ۳ کشتی بنزین وارداتی» با صدور اطلاعیه ای اعلام کرد: گم‌شدن سه کشتی بنزین وارداتی در اواخر سال۱۳۹۵ کذب محض بوده و دروغ مضحکی است.

به گزارش ایرنا، در این اطلاعیه با اشاره به موضوعات مطرح شده در برنامه‌ی مناظره یکشنبه مورخ۲۰ فروردین ماه امسال در شبکه‌ اول سیماتاکید شده است که واردات بنزین از طریق گمرک و با اسناد موردتایید سازمان استاندارد صورت پذیرفته و در صورت وجود مستنداتی در این زمینه لازم است به مراجع قانونی ذیربط ارجاع شود تا پیگیری‌های بعدی به‌عمل آید.
در این برنامه تلوزیونی آقای حسینعلی حاجی دلیگانی نمایندهٔ دورهٔ نهم و دهم مجلس شورای اسلامی و عضو کمیسیون برنامه و بودجه و محاسبات مجلس شورای اسلامی از شهرستانهای شاهین شهر برخوار و میمه در خصوص ضرورت استفاده یا عدم استفاده از کارت هوشمند سوخت برخی مطالب خلاف واقع و به دور از هرگونه مستندات کارشناسی را مطرح کرد.
در پاسخ شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده های نفتی ایران آمده است:
با نزدیک شدن به انتخابات ریاست جمهوری، متاسفانه برخی جریان ها و فعالان سیاسی با فضاسازی های دروغین و ایجاد توقعات کاذب، زمینه را برای تخریب دولت و دستاوردهای آن مناسب دیده و یک نماینده محترم در روزی که در صحن علنی مجلس دو سوال پی در پی از وزیر نفت مطرح کرد که عموم نمایندگان محترم مردم آنها را وارد ندانسته و از توضیحات وزیر قانع شدند همان شب در تلویزیون اتهامات واهی دیگری را که غیر کارشناسی بوده و موجب تخریب امید مردم می شود از تریبون رسانه ملی مطرح کرده است.
شرکت ملی پالایش و پخش دراین اطلاعیه باتاکید براینکه افزایش رشدمصرف حدود ۵ درصدی بنزین با توجه به افزایش تولید ناخالص ملی و افزایش تعداد خودرورهای تولیدی طی سال‌های مورد اشاره امری منطقی بوده و ناشی از قاچاق فرآورده نیست، آورده است: گم‌شدن سه کشتی بنزین وارداتی در اواخر سال ۱۳۹۵ کذب محض بوده و دروغ مضحکی است و واردات بنزین از طریق گمرک و با اسناد مورد تایید سازمان استاندارد صورت پذیرفته و در صورت وجود مستنداتی در این زمینه لازم است به مراجع قانونی ذیربط ارجاع شود تا پیگیری‌های بعدی به‌عمل آید.
این شرکت درباره اجرای طرح دیسپچینگ نیز تصریح کرده است: اصل اجرای طرح دیسپچینگ و تکلیف قانونی شرکت ملی پخش در این‌خصوص، کاملاً محرز و ضروری بوده و منافاتی با وجود یا عدد موجود سامانه‌ی هوشمند ندارد. شایان ذکراست کل بودجه‌ی مصوب طرح فوق برای تمامی تاسیسات و انبارهای نفت و جایگاه‌های سوخت وفق مصوبات معادل ۲۱ میلیارد تومان است که تاکنون صرفاً ۸ درصد آن (حدود ۱٫۵ میلیارد تومان) هزینه شده است.
لذا ارقام ۴۰۰ میلیارد تومان بودجه‌ی برآوردی و هزینه‌کرد ۲۰۰ میلیارد تومان مورداشاره‌ی جناب آقای دلیگانی، کاملاً به دور از واقعیت است. از سوی دیگر حدود ۷۰ درصد از پیشرفت کار در سال‌های ۱۳۸۹ تا ۱۳۹۲ صورت گرفته که انتصاب مسئولان رده‌بالای وزارت نفت در دولت یازدهم و نسبت خویشاوندی ذکرشده در این مقطع زمانی هنوز تحقق نیافته بود.
شرکت ملی پالایش و پخش در پایان این اطلاعیه به منظور اثبات غیرکارشناسی بودن سخنان این نماینده خاطرنشان کرده است: با فرض تایید ادعای آقای حاجی دلیگانی مبنی بر نیاز۴۰۰ میلیارد تومانی بودجه برای هر جایگاه عرضه سوخت مایع و احتساب ۳۴۰۰ جایگاه موجود، بالغ بر ۱۳۶۰ هزار میلیارد تومان بودجه مورد نیاز این طرح است که این مبلغ نجومی موید تحلیل های یکسویه و آدرس های غلط برای هجمه به عملکرد مثبت و شفاف دولت یازدهم در این زمینه است.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جستجو های اخبار روز

جدیدترین اخبار

داغ ترین اخبار