تبلیغات

چه مدارکی برای نقل و انتقال خودرو لازم است؟

موارد زیر را بخوانید و آماده نمایید، تا در روز معامله چیزی کم و کسر نداشته باشید:

مدارک شناسایی صاحب خودرو و خریدار خودرو (شناسنامه + کارت ملی). اگر کسی می‌خواست به وکالت از یکی از این دو نفر در معامله شرکت کند باید علاوه بر مدارک شناسایی اصل برگه‌ی وکالت را نیز به همراه داشته باشد.

یادتان باشد این سند باید دارای هولوگرام پلیس راهوار باشد.

برای خودروهای داخلی: سند فروش ماشین که توسط کارخانه صادر شده است. برای خودروهای وارادتی: مدارک هویت مالک اول خودرو که سازمان شماره‌گذاری خودرو صادر نموده است.

اصل کارت شناسایی خودرو (در صورت که کارت شناسایی خودرو گم شده باید از مالک یا وکیل قانونی او تعهدات قانونی مربوطه گرفته شود)

برگه پرداخت تمامی وجوه خودرو(تسویه حساب خلافی، مالیات و شهرداری...). یادتان باشد تسویه حساب "خلافی" خودرو باید در همان روز نقل و انتقال گرفته شود. اگر چند روز قبل از نقل و انتقال این کار را بکنید، روز نقل و انتقال زحمت دوباره خواهید داشت.

مدارک سکونت خریدار (برای صاحبان خانه، اصل سند به علاوه فیش‌های آب و برق و تلفن؛ برای مستأجران برگه‌ی اجاره‌نامه با کد رهگیری به علاوه فیش‌های آب و برق و تلفن)

فیش واریزی بانکی به مبلغ چهل هزار تومان به خزانه داری کل نزد بانک ملی بابت هزینه نقل و انتقال خودرو.

پرداخت مبلغ هفت هراز تومان جهت پست شدنِ کارت مشخصات خودرو (در واحد تعویض پلاک)

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار

داغ ترین اخبار