تبلیغات

بررسی حالات صعود پرسپولیس به مرحله حذفی لیگ قهرمانان آسیا

با توجه به نتایجی که در عمان و امارات بدست آمده است، پرسپولیس تنها در دو حالت می تواند به مرحله حذفی رقابتهای لیگ قهرمانان آسیا صعود کند.


با توجه به اینکه پرسپولیس در ورزشگاه آزادی ازحمایت همه جانبه هوادارانش برخوردار است، به احتمال زیاد می تواند تیم الوحده امارات را شکست دهد اما با توجه به اینکه در بازی رفت پرسپولیس - الهلال بازی یک بر یک مساوی شده و پرسپولیس میزبان آن بازی بوده، گل زده در خانه حریف محاسبه می شود و در رقابتهای لیگ قهرمانان آسیا، تفاضل گل تاثیری در فرایند صعود نخواهد داشت، به همین دلیل تنها پرسپولیس در دو حالت می تواند به مرحله حذفی لیگ قهرمانان آسیا صعود کند.
حالت اول برد پرسپولیس و باخت الریان قطر است. اگر پرسپولیس بتواند الوحده را شکست دهد و الریان هم مغلوب الهلال شود، آن وقت الهلال با ۱۲ امتیاز به عنوان تیم اول و پرسپولیس با ۹ امتیاز به عنوان تیم دوم صعود می کند.
حالت دوم صعود، پیروزی پرسپولیس در تهران و تساوی الهلال – الریان است. آن وقت الهلال با ۱۰ امتیاز و پرسپولیس با ۹ امتیاز تیم های صعود کننده خواهند بود.
غیر از این دو حالت در هیچ شرایطی پرسپولیس نمی‌تواند به مرحله بعد صعود کند. شاید اینطور تصور شود در صورت باخت الهلال به الریان، و پیروزی پرسپولیس مقابل الوحده دو تیم الهلال و پرسپولیس در امتیاز 9 برابر می شوند و آن وقت تفاضل گل، تیم صعود کننده را مشخص می کند که این طور نیست. طبق قوانین جدید AFC، ملاک تیم صعود کننده بازیهای رو در رو دو تیم می باشد که با توجه به تساوی یک بر یک پرسپولیس و الهلال در دیدار رفت که سرخ پوشان میزبان بودند گل زده تیم میهمان به میزبان محاسبه می شود که در این حالت و با توجه به تساوی صفر بر صفر در دیدار برگشت، تحت این شرایط تیم الهلال به همراه الریان به مرحله حذفی لیگ قهرمانان صعود خواهند کرد.
نکته جالب گروه چهارم این است که به غیر از الهلال، سه تیم دیگر شانس صعود دارند. یعنی اگر الوحده در تهران پرسپولیس را شکست دهد و الریان مقابل الهلال شکست بخورد این الوحده است که به همراه الهلال به مرحله بعدی رقابتها صعود خواهد کرد.
همانطور که اشاره شد پرسپولیس در صورت برتری مقابل الوحده و ناکامی الریان مقابل الهلال صعود خواهد کرد و در صورت برتری الریان مقابل الهلال شانسی برای صعود ندارد.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار

داغ ترین اخبار