تبلیغات

کیوی مواد سمی سیگار را کاهش میدهد!

مواد سمی سیگار ، کیوی سیگار

مصرف روزی دو عدد کیوی در افراد سیگاری موجب دریافت ویتامین ث می شود و جذب مواد سمی دود سیگار را کاهش می دهد.

کیوی بخشی از مواد سمی دود سیگار را از بین می برد. سیگاری ها باید 40 درصد بیشتر ویتامین ث مصرف کنند که این مقدار با خوردن دو کیوی در روز تامین می شود. البته کسانی که سیگار می کشند امیدوار نباشند که با خوردن کیوی، دیگر می توانند با خیال راحت و بدون نگرانی از بیماری های قلبی و ریوی و احتمال ابتلا به سرطان، سیگار بکشند. اما می توانند امیدوار باشند که خوردن دو کیوی در روز، وضعیت آنها را بهبود می بخشد و جذب مواد سمی را کاهش می دهد.

کیوی سرشار از ویتامین ث است. مقدار پتاسیم آن از نظر وزنی تا حدی کمتر از موز است. همچنین دارای ویتامین آ، ای، کلسیم، آهن و اسید فولیک است. یک کیوی متوسط 46 کالری انرژی دارد. جالب است بدانید که ویتامین ث در کاهش علائم بیماری آسم بسیار موثر است و مطالعات نشان داده کودکانی که در هفته پنج تا هفت عدد از این میوه مصرف می کنند دارای علائم تنفسی کمتری نسبت به کودکانی هستند که در هفته فقط یک کیوی می خورند.

 مواد سمی سیگار

کیوی پادزهر سیگار

کیوی دارای مقادیر زیادی آنزیم حل کننده پتاسیم به نام پاپایین است که از نظر تجاری برای نرم کردن گوشت مفید است اما احتمال دارد برای برخی افراد آلرژی زا باشد. به ویژه افرادی که به آناناس حساسیت دارند مستعد حساسیت به این میوه نیز هستند. این آنزیم با پختن میوه به سرعت از بین می رود.

کیوی مواد سمی سیگار را کاهش میدهد!

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار

داغ ترین اخبار